Nemzetközi összefogás Szíriáért

2018. április 20., címkék: közel-keleti reformátusok, libanoni reformátusok

Öt éven belül harmadik alkalommal rendezett nemzetközi konzultációt a Szíriai és Libanoni Nemzeti Református Zsinat (NESSL) „Együtt a megbékélésért és újjáépítésért" mottóval. A legutóbbi nemzetközi partnertalálkozón mi is ott voltunk. A Bejrút melletti tanácskozáson arról volt szó, milyen kihívásokkal néznek szembe a háború sújtotta ország lakosai, hogyan állnak helyt ebben a helyzetben a közel-keleti keresztyének és mi mit segíthetünk nekik.

Megkésett reformáció

2017. december 07., címkék: libanoni reformátusok, útinapló, közel-keleti reformátusok

Hogy kerülnek reformátusok a Közel-Keletre? És miért arab az egyik, míg a másik örmény? Egyáltalán hogy lehet közlekedni a városban, ahol több az autó, mint az ivóvíz? Ezekre a kérdésekre is választ kaptunk közel-keleti utazásunk második napján.

Pálmafák a neonkereszt fényében

2017. december 06., címkék: közel-keleti reformátusok, útinapló, libanoni reformátusok

Télből a nyárba, Európából a csodálatos, ugyanakkor olykor félelmetes Keletre utaztak magyar reformátusok. A következő napokban Feke György, a reformatus.hu főszerkesztője számol be az utazás céljáról és a delegáció tapasztalatairól. Első rész.

Közel-keleti hangok a Csillagponton

2017. szeptember 15., címkék: csillagpont, közel-keleti reformátusok, videó, szír keresztyének, libanoni reformátusok, video

A közel-keleti református egyházakkal épülő partnerkapcsolat kifejeződéseként négy szíriai keresztyén fiatal vett részt az idei Csillagponton, akik kameránk előtt megosztották tapasztalataikat hazájukról és a debreceni református ifjúsági találkozóról is.

Hídverés Kelet és Nyugat között

2016. november 26., címkék: libanoni reformátusok, iszlám, szíria, közel-keleti reformátusok, közel-kelet, Szíria, migráció, református világközösség (rev)

A Közel-Keleti Protestáns Egyházak Közössége (FMEEC) harmadik alkalommal hívta egybe nemzetközi konferenciáját, amelynek idei fő hangsúlya a nyugati és keleti protestánsok közötti hídverés és a kölcsönös előítélettel való őszinte szembenézés volt.